Meiega on kõik korras
Nina LaCour

Sa oled alati arvanud, et sul on vaja tohutult palju asju…
Kuni sa lahkud, kaasas vaid telefon, rahakott ja ema foto.


Marin pööras oma vanale elule selja ja lahkus kellelegi sõnagi lausumata. Keegi ei tea tõde nende viimaste nädalate kohta. Isegi tema parimal sõbral Mabelil pole aimu, mis juhtus. Kuigi Marin on põgenenud Californiast tuhandete miilide kaugusele New Yorki, igatseb ta maailma, mis vanaisa surma järel kokku varises. Nüüd, mitu kuud hiljem, on ta üksinda talvevaheajaks tühjaks voolanud ühiselamus ja ootab külla Mabelit. Marin peab silmitsi seisma kõigega, mis on ütlemata jäänud, ning lõpuks astuma vastu üksildusele, mis on end tema südames sisse seadnud.

See kaunis, südantmurdvalt aus portree leinast tuletab meile meelde, kui oluline on hoida neid, keda armastame.

„Meiega on kõik korras” on Nina LaCouri viies romaan,
mis võitis Ameerika Raamatukogude Ühingu 2018. aasta parima noorteromaani auhinna
– Michael L. Printz Awardi.

Ilus nagu parimad mälestused, kurb nagu parimad laulud,
lootusrikas nagu su kaunimad unistused.
– Siobhan Vivian


Nii üksildane ja ilus, et ma sain vaevu hingata.
See on täiuslik raamat.
– Stephanie Perkins


Imeilus, vapustav kunstiteos…
„Meiega on kõik korras” on erakordne raamat!
– Bookpage


Lühike, poeetiline ja kaunilt kirjutatud.
LaCour on loonud õrna, läbinisti inimliku maailma.

– The New York Times Book Review


Imeline. – Kirkus

2018. aasta Printz Awardi laureaat
Book Rioti 2017. aasta parim raamat
Nerdy Book Clubi 2017. aasta parim raamat noorteraamatute kategoorias
Bustle’i 2017. aasta parim raamat
Boston Globe’i 2017. aasta parim noorteraamat
Publishers Weekly 2017. aasta parim raamat
Ajakirja Seventeen 2017. aasta parim raamat
News & Observeri 2017. aasta parim raamat
New Yorgi raamatukogu 2017. aasta parim raamat

Inglise keelest tõlkinud René Tendermann
Toimetaja Elisabeth Kirk
216 lk, pehme köide, 140x210 mm
NOORTERAAMAT
ISBN (trükis) 978-9949-597-69-7
ISBN (e-pub) 978-9949-597-70-3

Hind raamatupoodides alates 19.95
Hind koduehelt tellides 17.95 (sisaldab postikulu)

________________


Päike on ju samuti täht
Nicola Yoon

Lugu ühest tüdrukust, ühest poisist ja universumist. 

Natasha: Ma olen tüdruk, kes usub teadusesse ja faktidesse. Mitte saatusesse. Mitte juhusesse. Või unistustesse, mis ei täitu eales. Päris kindlasti ei ole ma seda sorti tüdruk, kes kohtab rahvarohkel New Yorgi tänaval kena poissi ja armub temasse esimesest silmapilgust. Eriti kui mu enda perekonda ootab 12 tunni pärast maalt välja saatmine. See ei oleks minulik temasse armuda. 

Daniel: Ma olen alati olnud hea poeg, hea õpilane, vastanud oma vanemate kõrgetele ootustele. Mitte mingi luuletaja. Ega unistaja. Aga teda nähes läheb mul kõik see meelest. Natasha tekitab minus miskipärast tunde, et saatusel on midagi märksa enamat tallel – meie mõlema jaoks. 

Universum: Iga hetk meie elus on juhatanud meid just selle hetkeni. Meid ootab miljon erinevat tulevikku. Milline neist täitub?  

Nicola Yoon on New York Timesi edetabeli esikoharaamatu “Sina minu kõrval ja maailm meie vahel” autor. Ta sündis Jamaical ja kasvas üles Brooklynis ning elab praegu Los Angeleses. Ta on lootusetu romantik, kes usub kindlalt, et armumine esimesest silmapilgust on võimalik ja et see armastus võib kesta igavesti.

Tema teine romaan “Päike on ju samuti täht” võitis Michael L. Printzi aumedali, mis antakse igal aastal parimale noorteromaanile.


Inglise keelest tõlkinud Pille Kruus
Toimetaja René Tendermann
trükis: 978-9949-597-53-6
e-pub: 978-9949-597-54-3
NOORTERAAMAT

Hind raamatupoodides alates 19.95
Hind koduehelt tellides 17.95 (sisaldab postikulu)
________________

Sinu tuhat palet
Claudia Gray

Tuhat elu. Tuhat võimalust. Üks saatus.

Marguerite Caine’i füüsikutest vanemad on tuntud oma maailma muutvate saavutuste poolest. Nende kõige hämmastavam leiutis Tulilind võimaldab selle kandjal reisida universumite vahet ja tõotab igaveseks muuta kogu teadust. Kui Marguerite’i isa tapetakse, osutavad kõik asitõendid ühele isikule – Paulile, tüdruku vanemate salapärasele lemmikõpilasele. Paul põgeneb teise dimensiooni ning näib, et tal on õnnestunud sooritada täiuslik kuritegu. Aga ta ei arvestanud Marguerite’iga.

Marguerite ei lepi sellega, et mees, kes hävitas tema perekonna, pääseb karistuseta, ning ta alustab dimensioonidevahelist metsikut jahti, leides end aina uutes iseenda versioonides. Igas uues maailmas, kuhu Marguerite hüppab, kohtub ta ka Pauli uue versiooniga. Kuid Marguerite hakkab kahtlema Pauli süüs – ja iseenda tunnetes – ning avastab peagi, et tema isa saladusliku surma põhjus on palju kurjakuulutavam, kui ta arvas.

Seigeldes neis pööraselt erinevates eludes, on ta kord suurvürstitar Tsaari-Venemaal, kord klubides traaliv orvust teismeline futuristlikus Londonis, siis ülemaailmse üleujutuse eest pakku läinud põgenik ookeanijaamas. Neis maailmades on saatus vältimatu, tõde raskesti tabatav ning kõige suuremaks müsteeriumiks hoopis armastus.

Claudia Gray on New Orleansis elava kirjaniku Amy Vincenti pseudonüüm, mille all on ilmunud ka tema populaarne New Yorgi edetabelid vallutanud sari „Evernight”. Ta on töötanud advokaadi, ajakirjaniku, diskori ja eriti kehval järjel ettekandjana. Tema huvi müstilise ja seletamatu vastu on arvatavasti pärit lapsena vanavanemate riiulist leitud raamatust „Mysteries of the Unexplained”.

Tõeline märulirikas avapauk… Gray liidab sundimatult ühte ulme,
ajaloolise romaani ja tänapäevase kirjutamislaadi.
– Publishers Weekly


Ülimalt seikluslik romaan, mis on täis ootamatuid pöördeid ja käänakuid ja üllatusi. – Booklist

Pingeline ja põnev fantaasiaromaan, mille iga lehekülg sunnib mõistatama,
mis järgmisena juhtuda võiks.
– New York Timesi menukite autor Jennifer L. Armentrout


Imeline segu seiklus-, ulme- ja armastusromaanist pakub
rõõmu väga laiale lugejaskonnale.
– School Library JournalInglise keelest tõlkinud Iiri Sirk
Toimetaja Elisabeth Kirk
288 lk, pehme köide, 140x210 mm
ISBN (trükis) 978-9949-597-71-0
ISBN (e-pub) 978-9949-597-72-7
NOORTERAAMAT

________________


The Diabolic. Põrguline

S.J. Kincaid

Põrgulised pole inimesed. Põrgulised on armutud. Põrgulised on ustavad ainult ühele inimesele. Neil on vaid üks eesmärk: tappa selle nimel, kelle jaoks nad on loodud.

Nemesis on põrguline, humanoidist teismeline, kes loodi kaitsma galaktika senaatori tütart Sidoniat. Nad kasvasid külg külje kõrval nagu õed. On ütlematagi selge, et Sidonia nimel on Nemesis valmis oma elu ohverdama ega kohku teda kaitstes tagasi mitte millegi ees.

Kui võimujanune keiser saab teada, et Sidonia isa kuulub mässuliste sekka, käsib ta Sidonial pantvangina õukonda ilmuda. Õukonda reisib aga hoopis Nemesis – tapjamasin, kes peab korrumpeerunud õukonnas ja senaatorite kahepalgeliste järeltulijate seas esinema Sidoniana. Selle saladuse ilmsikstulek määraks surma kõik senaatori pereliikmed.

Kui keisrivastane mäss jõudu kogub, avastab Nemesis, et temas on peale halastamatu tapaiha veel midagi. Ta saab aru, et on inimlikum kui paljud teda ümbritsevad inimesed. Kõigi ohtude, seikluste ja intriigide kiuste võib just inimlikkus päästa tema ja kogu impeeriumi.


Väiksena tahtis S. J. Kincaid astronaudiks saada. Kuna ta aga ei olnud matemaatikas kõige tugevam, hakkas ta huvi tundma hoopis fantastika ja ulme vastu. Tema esimene romaan „Insignia” kandideeris mitmele auhinnale. „Põrguline” on ilmunud juba paljudes keeles ning jõudnud ka edetabelite tippu.


Avastusretk, mis näitab, mida tähendab seada kahtluse alla ühiskonna määratlus inimesest ja sellest, missugune ta peaks olema… minavormis jutustus muudab loo vahetuks ning poliitiline süžeeliin annab alust mõtlemapanevateks aruteludeks. – Booklist


Filosoofiline, krutskeid täis ja paeluv. – Kirkus Reviews

Kincaid on loonud uskumatud tegelaskujud, kellega lugeja võib samastuda ja kellele kaasa tunda… peategelased ja keerukalt üles ehitatud maailm pakuvad noorele lugejale palju põnevust.
– School Library Journal


See romaan kumiseb intriigidest… Ettearvamatud sündmuskäigud ja üha kasvav pinge teevad „Põrgulisest” peadpööritavalt tempoka retke inimolemuse keskmesse. – Shelf Awareness


Kincaidi romaan haarab lugeja oma lummusesse juba teisest leheküljest… Rõõm on jälgida, kuidas Nemesis alatus ja kahepalgelises õukonnas endale teed raiub … pinge on kogu aeg laes, tegelaskujud meeldejäävad ning Nemesist ja Sidoniat ühendav side tõeliselt liigutav.
– The New York Times Book Review

„Põrguline” on tugev noortele suunatud ulmeromaan, mis pälvib oma seikluslikkusega kahtlemata laialdast tähelepanu… – The El Paso Times


Hiilgavalt üles ehitatud maailm… lugejad ahmivad endasse Maa asustamisele
järgneva keerulise tulevikumaailma nüansse.
– The Bulletin of the Center for Children’s Books

Inglise keelest tõlkinud Marge Paal

________________


Ärkavad jumalad
(Themise failid #2)
Sylvain Neuvel

Järg 2016. aastal ilmunud "Magavatele hiiglastele". 


________________