Päikese Kirjastus asutati 2015. aasta lõpus. Kirjastus on peamiseks sihiks võtnud väga hea ilukirjanduse väljaandmise, aga kindlasti ei puudu nimetuste seast ka head aimeraamatud. Esimene raamat, Leslye Waltoni suurepärane “Ava Lavenderi iseäralikud ja kaunid kannatused” ilmus 1. aprillil 2016.

Päikese Kirjastuses on heade raamatute valimise ja väljaandmise oma õlule võtnud René Tendermann ja Bibi Raid. Bibi ja René koostöö on kestnud aastaid.

René töötas pikka aega Kirjastuses Pegasus, kus oli noorte- ja ilukirjanduse kirjastaja. Eriti uhke on ta kaasaegset ilukirjandust koondanud Väikese sarja avaldamise üle, aga tema on lugejateni toonud ka Stephenie Meyeri “Videviku saaga” ja John Greeni raamatud. René tõlgitud Rainbow Rowelli romaan “Eleanor ja Park” pälvis Paabeli Torni tõlkeauhinna.
Bibi on kogenud tõlkija, kes on eesti lugejani toonud kümneid raamatuid, teiste seas Jonathan Stroudi “Bartimaeuse triloogia”, Michael Scotti “Surematu Nicholas Flameli seikluste”, aga ka Donna Tartti vapustava “Ohakalinnu” ja Stef Penney “Huntide helluse”.

Päikese Kirjastusel on edasiseks ainult üks plaan – anda välja väga häid raamatuid.

Päikest!

Päikese Kirjastus OÜ
paikese[at]paikesekirjastus.ee


René Tendermann
peatoimetaja/publisher
rene[at]paikesekirjastus.eeTartu mnt. 39-3, Tallinn
Registrikood: 11429930