Minu nimi on Lucy Barton
Elizabeth Strout

Viimasel ajal, kui olen korteris üksi, mitte küll sageli, aga mõnikord, hõikan tasakesi: „Emme!” Ma ei tea, mis see on – kas ma hüüan omaenda ema või kuulen Becka karjatust tol päeval, kui ta nägi, kuidas teine lennuk teist torni rammis. Arvan, et mõlemat.

Aga see siin on minu lugu. Seesama. Ja minu nimi on Lucy Barton.

Lucy Barton paraneb aeglaselt operatsioonist, mis oleks pidanud olema lihtne. Teda tuleb vaatama ema, kellega ta pole aastaid rääkinud. Kerged kuulujutud inimestest, keda Lucy Illinoisis Amgashis veedetud lapsepõlves tundis, näivad neid taas ühendavat, kuid jutuajamise pinna all on aimata pinget ja igatsust, mis on andnud tunda Lucy elu kõigis tahkudes: probleemsest perest põgenemises, soovis saada kirjanikuks, abielus, armastuses oma kahe tütre vastu. Seda lugu pajatades näitab Lucy end oivalise jutuvestjana: tähelepanelik, sügavalt inimlik ja tõeliselt unustamatu.

Elizabeth Strouti erakordses romaanis saab lihtsast haiglakülastusest värav ema ja tütart ühendava hella suhte juurde.

Elizabeth Strout on USA kirjanik, kes on tuntud oma romaanide ja usutavalt loodud tegelaskujude poolest. Ta on kirjutanud mitmeid rahvusvahelisi menukeid, sh mitmeid auhindu pälvinud „Amy ja Isabelle”. Tema romaan „Olive Kitteridge” võitis 2009. aastal Pulitzeri preemia (ek 2016). „Minu nimi on Lucy Barton” on nn „Amgashi” sarja esimene romaan. Sarja neljas raamat, romaan „Lucy mere ääres” ilmus 2022. aastal.

Ta õpetab Queensis Charlotte’i ülikoolis kauneid kunste ning elab koos oma abikaasaga Maine’is ja New Yorgis.

„Vaimustav romaan. Oma ettevaatliku sõnastuse ja vibreerivate vaikushetkedega pakub „Minu nimi on Lucy Barton” haruldast emotsioonirikkust kõige süngematest kannatustest kuni lihtsa rõõmuni, mil võib tõdeda: „Ma olin nii õnnelik. Oh, ma olin õnnelik.”” – Claire Messud, New York Times

„Strouti ülevaatlik kirjutuslaad on petliku lihtsuse meistriklass. Ta kirjutab täpse rütmiga, kusjuures iga sõna ja väljend on ideaalse paigutusega ja hoolega kaalutud ning iga lause selge ja karastav nagu allikavesi. See romaan on väike meistriteos.” – Daily Mail

„Oivaline! Strouti seni parim teos.” – Ann Patchett


Inglise keelest tõlkinud Marge Paal
Toimetaja René Tendermann
192 lk, pehme köide, 135x215 mm
ISBN (trükis) 978-9949-597-91-8

Hind raamatupoodides alates 21,99
Hind kodulehel 17,99 (lisandub saatmiskulu 3€)
Telli siit.