Piruka magus põhi
Flavia de Luce'i müsteerium #1
Alan Bradley1950ndad. Vaikne inglise külake. Kommipood peatänaval. Helge lapsepõlv.

Kurgipeenar. Sureva mehe kustuvad silmad. Tema viimane ohe.

Alan Bradley isabrownilik raamatusari viib meid Bishop’s Laceysse, väiksesse inglise külakesse, kus (nagu väikestele inglise külakestele kohane) toimub vahel õõvastavaid asju. Kuid keskealise vikaari asemel (kes, muide, on külakesel täiesti olemas) lahendab siin mõrvu 11-aastane keemiageenius Flavia de Luce.

Flavia elab koos kahe vanema õe ning margientusiastist isaga suures lagunevas Buckshaw’ mõisas. Tema päevad on täis keemiaeksperimente, mida ta viib läbi vanaonu Tarilt päritud Victoria-aegses keemialaboris, jalgrattasõitu ning pidevat võitlust vanemate õdedega. Ühel päeval aga leitakse Buckshaw’ ukselävelt surnud lind, kellel noka küljes kirjamark. Öö varjus saabub salapärane külaline ja järgmisel hommikul leiab Flavia kurgipeenrast sureva mehe.

“Ma tahaksin öelda, et kartsin, aga see ei olnud nii. Otse vastupidi. See oli kaugelt kõige huvitavam asi, mis minuga iial juhtunud oli.”

Lootustandva keemiku Flavia jaoks, kelle eriline poolehoid kuulub mürkidele, on juhtunud puhas teaduslik väljakutse täis võimalusi, vastuolusid ja ühenduslülisid. Kui Flavia isa üsna peagi pärast saladusliku surnud leidmist arreteeritakse ja talle mõrvasüüdistus esitatakse, mõistab tüdruk, et nende perekonna saatus on tema kätes.

Kuuldes isa käest erakordset lugu hapuks keeranud sõprusest, hindamatust postmargist, mis veidral kombel kadus, ladina keele õpetajast, kes end kooli katuselt kolmekümne aasta eest surnuks kukutas, on Flavial korraga piisavalt informatsiooni, et ühendada omavahel kaks pealtnäha seosetut mõrva ning alustada uurimisretke, mis viib ta lõpuks välja Inglismaa kuninga endani.

Flavia on kindel vaid ühes: tema isa on süütu, kuid üritab kaitsta ennast ja õdesid millegi hoopis hullema eest…

“Flavia on muljet avaldav detektiiv ja armsalt hull teadlane, kuid lõplikult võlub lugejaid see väike tüdruk, kes on lihtsalt õppinud end suures üksildases majas lõbustama.” — The New York Times

“Geniaalne, vastupandamatu ja parandamatu… Flaviat ootab ees pikk tulevik. Bradley kirimidebüüt on erakordne.” — KIRKUS

Alan Bradley on Kanada kirjanik, kes alustas kirjutamisega alles hilises eas. Tema Flavia-sarja esimene raamat oli ühtlasi ka tema esimene romaan ning tõi talle 70-aastasena krimikirjanike assotsiatsiooni debüütromaani Daggeri auhinna. Pärast ilmumist on sarja esimene osa võitnud lugematul hulgal krimikirjanduse auhindu, mille hulgas ka Agatha Award ja Barry Award. Sarja kaheksas osa ilmub inglise keeles septembris 2016.


E-raamat saadaval Apollo või
Rahva Raamatu e-poes! Kliki lingil!


Flavia seiklused 
jätkuvad sarja
teises osas!


Inglise keelest tõlkinud Bibi Raid
Toimetanud René Tendermann

ISBN (trükis) 978-9949-9831-4-8
ISBN (e-pub) 978-9949-9831-5-5

Läbi müüdud.

Kõiki raamatuid on võimalik tellida ka otse meie kodulehelt. Selleks täida allolev vorm.

Tellimus täidetakse nädala jooksul pärast arve tasumist.

Email again:
* tärniga tähistatud väljad on kohustuslikud