Püüa mitte hingata
Holly Seddon

Üks ununenud tüdruk.
Üks kohutav saladus.
Kaks elu kaalukausil.

Unustage tüdrukud, kes on rongis või kadunud – te ei suuda „Püüa mitte hingata“ köidet käest panna. See on lihtsalt nii hea. – Goodreads

Alex Dale on omadega puntras. Ennasthävitav elustiil on talle maksma läinud abielu ja ajakirjanikukarjääri. Talle on jäänud vaid harjumused: hommikune jooksmine, kuni keha valutab, siis mõni tund hajevil tööd, kuni minevik temast võitu saab ja teda põhja veab. Iga päev on justkui vee peal kõndimine ja iga öö nagu uppumine. Aga siis avastab Alex artikli jaoks intervjuusid tehes Amy Stevensoni. Amy Stevensoni, kes oli kuni hetkeni, kui ta pärast armutut kallaletungi teadvusetuna leiti, üks täiesti tavaline väikelinnas elav tüdruk. Amy Stevensoni, kes on maailmast unustatuna viisteist aastat koomas olnud. Amy Stevensoni, kes – arstide teadmata – on oma keha vang, teadvusel, ent halvatud, ning kes elab uuesti läbi mineviku sündmusi.

Peagi kuuluvad Alexi päevakavasse ka haiglakülastused ning seejärel rünnaku algsete kahtlusaluste küsitlemine. Aga portreeloost saab ajakirjaniku kinnisidee. Kuidas lahendada kuritegu, mille ainus tunnistaja pääses küll eluga, kuid ütlusi jagada ei saa? Suutmata loobuda kujuteldamatu tõe paljastamisest, taipab Alex, et ta ei aja taga vaid head lugu – ta otsib lunastust.

Holly Seddoni „Püüa mitte hingata” on haarav põnevik, mis põikab olevikust minevikku ja tagasi olevikku, avaneb kiht kihi haaval, kuni paljastub verd tarretav lõpplahendus. See on jäägitult kaasahaarav tempokas põnevik ammu maha vaikitud saladustest ja segasest tõest.


Üliterav süžee ja imeliselt komplekssed tegelaskujud… Esimest korda pärast „Tüdrukut rongis“ olin ühest põnevusromaanist nõnda lummatud. – New York Timesi menukirjanik Tess Gerritsen

Lummav… sama sõltuvust tekitav kui parimad teleseriaalid. – The Independent

Hiilgav! See on kohustuslik lugemine. – Glamour

Vaimustav… Seddon on tugev loojutustaja… Tema loodud maailm on paeluv ja kaunilt sünge. – Kirkus Reviews


E-raamat saadaval Apollo või
Rahva Raamatu e-poes. Kliki lingil!


Inglise keelest tõlkinud Nele Sillaots
Toimetanud Elisabeth Israel
ISBN 978-9949-597-06-2
ISBN (e-pub) 978-9949-597-07-2
Hind raamatupoodides alates 21.95

Hind kodulehelt tellides 15€
 (lisandub saatmiskulu 3€)

Kõiki meie raamatuid on võimalik tellida ka kodulehelt!

Tellimiseks vajuta siia.