Viimased tüdrukud
Riley Sager

Üks 2017. aasta parimaid põnevikke. – Stephen King

Kümme aastat tagasi sõitis Quincy Carpenter viie sõbraga puhkusele, aga tagasi tuli üksi, õudusfilmiliku tapatalgu ainsa ellujääjana. Ta kuulub nüüd klubisse, millesse ei taha keegi kuuluda – sarnasest tragöödiast eluga pääsenute klubisse, keda ajakirjandus nimetab viimasteks tüdrukuteks.

Lisa kaotas üheksa kaaslast hullumeelse noarünnakus; Sam astus Nightlight Inni motellis vastu Kotimehele; ja Quincy jooksis verisena läbi metsa, et pääseda Männimajakesest ja mehest, keda ta nimetab Temaks. Kolm tüdrukut püüavad unustada läbi elatud õudusi – ja üksteist. Meedia pingutustest hoolimata ei kohtu nad omavahel kunagi.

Nüüd läheb Quincyl jälle hästi. Tal on hooliv elukaaslane Jeff, populaarne küpsetusblogi, imeilus korter ja Coop, politseinik, kes tema elu päästis ja on talle omamoodi terapeudi eest. Quincy ei mäleta tolle öö veriseid sündmusi ja hea ongi, sest minevik jäägu minevikku.

Kuni Lisa sooritab väidetavalt enesetapu ning Sam ootamatult Quincy ukse taha ilmub. Tormina tema ellu saabunud Sami sooviks oleks nagu sundida Quincyt minevikku uuesti läbi elama – ja järjest koledamate tagajärgedega. See tekitab Quincys küsimuse, miks Sam ikkagi otsustas ta üles otsida. Kui päevalgele tulevad uued asitõendid Lisa surma kohta, saab Quincy elust võidujooks ajaga. Ta peab suutma Sami valedest tõe välja sõeluda, vältima politseid ja näljaseid reportereid ning, mis kõige olulisem, püüdma meenutada seda, mis tegelikult Männimajakeses juhtus, enne kui salakaval tapja kümme aastat tagasi alustatu lõpule viib.

Teate seda jäist õudu, mis head trillerit vaadates kontidesse poeb?
Täpselt sama tunne tekib seda verist müsteeriumit lugedes.
 – Entertainment Weekly

Nutikate pööretega oskuslikult kirjutatud psühholoogiline põnevik
. – Fresh Fiction

„Viimased tüdrukud” on keerdkäikudest kubisev põnevik, mis hoiab
hirmust väriseval lugejal hinge kinni kuni viimase leheküljeni
. – Bustle

E-raamat saadaval Apollo või
Rahva Raamatu e-poes. Kliki lingil!


Inglise keelest tõlkinud Marge Paal

Toimetaja René Tendermann
385 lk, pehme köide
ISBN (trükis) 978-9949-597-59-8

Läbi müüdud!